Light cotton summer flat cap Zobacz większe

Więcej informacji

Lekki i wygodny kaszkiet letni typu "Szwedka". Zbliżony fasonem do czapek "Snapbrim Ivy" wykonany ze 100% naturalnego lnu jest propozycją na upalne, letnie dni kiedy chcemy ochronić głowę przed palącym słońcem a jednocześnie zapewnić sobie przewiewność i lekkość. Główka czapki przypięta jest napem do daszka. Na szczycie główki znajduje się dekoracyjny guzik. Potnik wykonany jest z bawełny.

Kaszkiet z lnu to rozwiązanie optymalne pod względem użytkowym a jednocześnie bardzo estetyczne. Proponowane kaszkiety mają klasyczną, elegancką formę i dobrze korespondują zarówno z lnianą marynarką jak i z codziennym t-shirtem.

Według definicji kaszkiet typu "flat cap" (taki jak proponowany) to miękka i elastyczna czapka w owalnym kształcie, z małym daszkiem, uszyta z ciętych kawałków materiału (kwaterek). Rozróżnia się kilka rodzajów tego typu czapek, takie jak "Gatsby", "Ivy", "Duckbill" i inne. „Flat cap” pierwszy raz ujrzał światło dzienne w XIV wieku, jednak stał się popularny dopiero na początku XVI wieku. Początkowo kaszkiety wybierali pracownicy fizyczni i niższa klasa społeczna. Jednak na przełomie XIX-tego i XX-tego wieku doceniły je również wyższe klasy, głównie za zgrabny krój i wygodę. Jako ciekawostkę można uznać fakt, że czapki te pojawiły się również na głowach kierowców samochodów cabrio z powodu opinającego głowę kroju, który uniemożliwiał porwanie czapki przez silnie wiejący wiatr. Z biegiem czasu kaszkiet zdobył uznanie w całej Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Produkty powiązane

Swede - len

  • lekka i przewiewna letnia czapka
  • brak podszewki
  • daszek przypięty na nap
  • potnik bawełniany
  • ręcznie i precyzyjnie uszyta
  • Kolor: niebieski
  • Materiał: 100% len

Wybierz kolor

Cena 58,00zł

Czas oczekiwania na wysyłkę:

2 dni

ROZMIAR:

ILOŚĆ:

szt.

+

Nowy

Producent/Dystrybutor: Sterkowski

Dostawa kurierem już od 10 zł Gwarancja: 24 miesiące

Reviews