Lekka Dokerka Leon Czysta Bawełna - czarna Zobacz większe

Więcej informacji

Lekka, wygodna czapka dokerka idealna na cieplejsze jesienne i wiosenne dni. Krój nad uszy. Czapka wykonana jest przez polskiego rzemieślnika z oddychającej 100% bawełny drapanej, szmerglowanej (efekt skórki brzoskwini). W środku główki nie ma podszewki przez co jest ona jeszcze bardziej przewiewna. Dzięki materiałowi z czystej...
Lekka, wygodna czapka dokerka idealna na cieplejsze jesienne i wiosenne dni. Krój nad uszy. Czapka wykonana jest przez polskiego rzemieślnika z oddychającej 100% bawełny drapanej, szmerglowanej (efekt skórki brzoskwini). W środku główki nie ma podszewki przez co jest ona jeszcze bardziej przewiewna. Dzięki materiałowi z czystej bawełny, czapka jest idealną propozycją na przejściowe pory roku.
Bawełniany potnik zapewnia wysoki komfort noszenia.

Czapki o takim kroju, typu docker's cap produkowano w latach 30-tych XX wieku. Miały chronić od chłodu panujacego w dokach i portach. Prostota i użyteczność doprowadziły do rozpowszechnienia tych nakryć głowy wśród pracowników fizycznych. Niedługo potem okazało się, że ich zalety zostały docenione przez dowództwa US Army i US Navy, które zaakceptowały ich wzór jako element umundurowania użytkowego.
 
Dokerka inspirowana nakryciem głowy noszonym przez głównego bohatera filmu „Leon zawodowiec”. Czapka została uszyta w Polsce, w warszawskiej manufakturze Sterkowskich. Dostępna jest także w bardzo dużych rozmiarach, xxl i xxxl.

Produkty powiązane

Lekka Dokerka Leon Czysta Bawełna - czarna

  • Uszyta ze 100% bawełny drapanej
  • Tradycyjny krój - nad uszy
  • Lekka i oddychająca (brak podszewki)
  • Lamowane szwy
  • Potnik z bawełny
  • Materiał: 100% bawełna drapana (szmerglowana)
  • Kolor: czarny

Wybierz kolor

Cena 53,00zł

Czas oczekiwania na wysyłkę:

14 dni

ROZMIAR:

ILOŚĆ:

szt.

+

Nowy

Producent/Dystrybutor: Sterkowski

Dostawa kurierem już od 10 zł Gwarancja: 24 miesiące

Reviews