Czapka Maciejówka Skóra - czarna Zobacz większe

Więcej informacji

Tradycyjny i ponadczasowy wzór czapki, głęboko zakorzeniony w polskiej historii. Wzór przyszedł do Polski z terenów dzisiejszych Niemiec. Na początku kojarzony głównie z wsią. Swą sławę zyskał za sprawą Pierwszej Brygady i Legionów Piłsudskiego. Później, w dwudziestoleciu międzywojennym był noszony przez weteranów Legionów oraz przez patriotycznie nastawione społeczeństwo.

Dzisiaj fason znany za granicą głównie jako "czapka bretonka", sukienna wersja czapki kojarzona jest też za granicą z grecką czapką rybacką ("greek fisherman cap"). 

Czapka jest ergonomiczna i bardzo wygodna, śmiało polecamy ją do codziennego użytku. Będzie zarówno eleganckim dodatkiem do stroju odświętnego, jak i do codziennego ubrania. Czapki te od pewnego czasu przeżywają zasłużony renesans - stają się popularne zarówno wśród młodzieży jak i osób w wieku dojrzałym.

Oferujemy szeroką gamę czapek maciejówek - wierne repliki czapek strzelców i oficerów Legionów, maciejówki skórzane, wełniane, lniane - większość wymienionych w wielu wersjach kolorystycznych. Czapka precyzyjnie uszyta w polskim zakładzie rzemieślniczym. Dostępna jest także w bardzo dużych rozmiarach, xxl i xxxl.

Produkty powiązane

Maciejówka Model 8 - skóra

  • Dekoracyjny pasek z klamerką
  • Pikowana podszewka i potnik z bawełny
  • Ocieplona (na życzenie bez ocieplenia)
  • Ergonomiczny kształt
  • Kolor: czarny
  • Materiał: skóra naturalna

Wybierz kolor

Cena 310,00zł

Czas oczekiwania na wysyłkę:

Produkt na specjalne zamówienie

30 dni
Więcej informacji:Kontakt z nami

ROZMIAR:

ILOŚĆ:

szt.

+

Nowy

Producent/Dystrybutor: Sterkowski

Dostawa kurierem już od 10 zł Gwarancja: 24 miesiące

Reviews