Emblemat Polska Walcząca do bretonek i konfederatek
Znaczek Polski Walczącej do czapek z daszkiem Maciejówek
Srebrny znaczek kotwicy z II wojny światowej do Maciejówek - sterkowski
Emblemat Polska Walcząca do bretonek i konfederatek
Znaczek Polski Walczącej do czapek z daszkiem Maciejówek
Srebrny znaczek kotwicy z II wojny światowej do Maciejówek - sterkowski

Polska Walcząca

  • wymiary: wys. 22 mm x szer. 20 mm
  • sposób mocowania: na pin
  • znaczek metalowy - odlewany
  • kolor: srebrny
Wysyłka: 1-2 dni robocze
MPC-PAT-PvB
18,00 zł
Kolor
  • Srebrny
Rozmiar
MPC-PAT-PvB

Jak sprawdzić rozmiar głowy?

   

Nasza rodzinna firma istnieje na rynku od blisko 100 lat - w jej ofercie znajdziesz nie tylko stylowe nakrycia głowy, ale również wiele oryginalnych dodatków i akcesoriów. Wśród nich nie brakuje różnego rodzaju emblematów, w tym również takich dedykowanych fanom militariów. Jednym z nich jest emblemat Polska Walcząca. Łatwy sposób mocowania oraz drobne wymiary znaczka pozwalają na szeroki dobór nakryć głowy - emblemat świetnie pasuje do czapek, takich jak Maciejówki, Bretonki, Konfederatki i inne.

Kotwica Polski Walczącej była symbolem rysowanym w trakcie II wojny światowej na murach i chodnikach, mającym na celu podtrzymanie polskiego społeczeństwa na duchu oraz dającym nadzieję zwycięstwa. Znak był stosowany m. in. w trakcie akcji tzw. "małego sabotażu" przez harcerzy z organizacji „Wawer”.

Znak został wybrany w drodze konkursu konspiracyjnego. Jego współtwórczynią była instruktorka harcerska Anna Smoleńska ps. „Hania”. Kotwica jako znak Polski Walczącej pojawił się w Warszawie 20.03.1942r.

Podobny sygnet był również wykorzystany przed wojną przez Wydawnictwo Polskie R. Wegnera na okładce książki „Polowanie na potwory morskie”. W Warszawie przy ul. Koszykowej 75 znajduje się granitowa tablica upamiętniająca m. in. twórców znaku Kotwicy.

ZWROT

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty dostarczenia zamówionego towaru, masz prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Dotyczy to wyłącznie sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się tylko do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą.

Kliknij w link aby przeczytać więcej ->> Zwrot

 Opinie i oceny klientów
 (5/5)  - 1 Ocena
Wyświetl podział
 Opinie
By (Ustronie, Polska) on 18 Dec 2022 (Polska Walcząca) :
(5/5
Klient ocenił produkt, ale nie zamieścił recenzji, lub recenzja jest w trakcie moderacji