Brelok Hurricane

Brelok Hurricane

  • wymiary: wys. 32 mm x szer. 42 mm
  • sposób mocowania:metalowe kółko
  • kolor: stare srebro
MPC-MIL-BvB
20,00 zł
Kolor
  • Srebrny
Rozmiar
MPC-MIL-BvB

Dostępny, gotowy do wysyłki

  

Nasza rodzinna firma istnieje na rynku od blisko 100 lat - w jej ofercie znajdziesz nie tylko stylowe nakrycia głowy, ale również wiele oryginalnych dodatków i akcesoriów. Wśród nich nie brakuje różnego rodzaju emblematów, w tym również takich dedykowanych fanom militariów. Jednym z nich jest brelok myśliwca Hurricane „Huragan”. Łatwy sposób mocowania pozwala na doczepienie go do czapek, takich jak Pilotki i Traperki.

Brytyjski myśliwiec Hurricane został zaprojektowany w firmie Hawker Siddeley Company przez inżyniera Sydneya Camma w 1934 roku. Nowy samolot wykazywał dużą zwrotność i był łatwy w pilotażu. Dzięki prostej konstrukcji był prosty w naprawie. Do produkcji seryjnej trafił w 1936 roku jako Hawker Hurricane Mk I. Zamówienia na samolot zaczęły spływać również z innych państw, w tym z Polski (niestety z powodu wybuchu wojny zamówienie nie zostało zrealizowane). 

Podczas Bitwy o Anglię Hurricane stanowił podstawę dywizjonów myśliwskich RAF-u. Piloci Hurricane'ów zestrzelili łącznie 1392 maszyn wroga. Straty własne wyniosły 690 maszyn, z czego większość po remoncie powróciło do służby. W następnych latach Hurricane doczekał się kolejnych udoskonalonych wersji przeznaczonych do rozmaitych zadań lotniczych.

Hurricane’y walczyły przez całą wojnę w Europie, Afryce, na Bliskim i Dalekim Wschodzie, a także na Atlantyku. Swoją służbę zakończyły dopiero w 1946 roku. Podczas wojny na Hurricane’ach latali również piloci prawie wszystkich dywizjonów myśliwskich Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii.

ZWROT

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty dostarczenia zamówionego towaru, masz prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Dotyczy to wyłącznie sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się tylko do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą.

Kliknij w link aby przeczytać więcej ->> Zwrot

 Opinie i oceny klientów
 (5/5)  - 2 Ocena - 1 Opinie
Wyświetl podział
 Opinie
By (Tarnobrzeg , Polska) on  29 Feb 2024 (Brelok Hurricane) :
(5/5
Klient ocenił produkt, ale nie zamieścił recenzji, lub recenzja jest w trakcie moderacji
By (Ustronie, Polska) on  18 Dec 2022 (Brelok Hurricane) :
(5/5

Brelok

Bardzo sympatyczny dodatek do kluczy. Dokładne wykonanie i porządne materiały.