Kategorie

Czapki dla mężczyzny

Aktywne filtry

Czapki męskie

Jakie to szczęście, że frazę „czapki z głów” można zastąpić francuskim odpowiednikiem chapeau bas. Inaczej, bowiem byłyby dziwne, acz należyte, takie słowa uznania w chwili, kiedy mężczyzna ma na sobie idealnie skrojoną czapkę, która dodaje mu szyku i klasy. Czapka męska jest jak zegarek, scyzoryk, ba, nawet jak dobry samochód. To pewność, komfort, ochrona i – co tu dużo mówić – także ukłon w stronę mody, która dba również o mężczyzn.

Męska czapka – męska rzecz!

Nie ma co doszukiwać się uniwersalności w czapkach. Choć nic nie stoi na przeszkodzie, by męskie czapki nosiły także kobiety, to jednak – czapki męskie zawsze będą epatowały męskością, siłą i klasą najlepiej pasującą właśnie do panów. Wyróżniają się dosłownie wszystkim – krojem, stylem, kolorem, ale przede wszystkim charakterem, który przypisuje się prawdziwym mężczyznom. Na przykład dokerka Navy Watch to symbol siły fizycznej i pracowitości, ma w sobie nutę łobuzerstwa, a zarazem wywodzi się od czystego pragmatyzmu. A kaszkiet? Tutaj można by napisać książkę i byłaby to prawdziwe mocna, męska literatura! Od razy kojarzy się Vito Corleone czy Gatsby, seniorowie wielkich rodów, prawdziwi przywódcy, mężczyźni z własnym stylem i charyzmą. Tego typu czapka męska to także odwołanie do chłopięcości, bo łączy w sobie tak zawadiacki urok, jak i wdzięk godny najwyższej klasy.

Czapki męskie na każdą pogodę

Oczywiście – nakrycie głowy, w tym także męska czapka – przede wszystkim na chronić przez niekorzystną pogodą, a ta może zaskoczyć o każdej porze roku. Mężczyźni nie są skazani wyłącznie na jeden rodzaj czapki, dedykowanej zazwyczaj zimie, mogą też bawić się modą. Można wybrać cieńszą, z przewiewnego lnu, który pozwoli cieszyć się wiosennym zefirkiem, ale nie pozwoli zaskoczyć się zmianą aury lub też grubszą, wełnianą, która solidnie zabezpieczy przed siarczystym mrozem. Można więc zdecydować się na lekką bejsbolówkę lub też solidną, grubą awiatorkę  - każda z nich będzie łączyła praktyczną funkcję z atrakcyjnym, w pełni męskim stylem.