Trilby

Nazwa "Trilby" pochodzi od tytułu powieści George du Maurier`a. W naszej opinii ten kapelusz sam w sobie jest dziełem sztuki. Początkowo nazywany był "małą fedorą". Trilby, jako kapelusze damskie, zyskały popularność w latach 50tych i 60tych. Ten rodzaj kapelusza może być noszony przez cały rok, co czyni go bardzo uniwersalnym. Doskonale zastąpi inne nakrycia głowy, a także będzie świetny, jako kapelusz na imprezę. Trilby będzie świetnym uzupełnieniem dla fedory. Kapelusz po prawej to Trilby "marengo"by.Będzie to dobry wybór na zimę i jesień. Kapelusz ten jest także trochę podobny do kapelusza tyrolskiego. Trilby, zależnie od przeznaczenia, są robione z filcu, lnu, włosa króliczego, a także wielu innych materiałów. Jeśli posiadasz czarną fedorę, trilby będzie dla niej świetną alternatywą.

Fedora

Fedora to prawdopodobnie najpopularniejszy rodzaj kapelusza. Jego nazwa znana jest od 1891 roku. Rodzaje kapeluszy tego typu były popularne w latach 20tych, 30tych i 40tych ubiegłego wieku. Jest to także świetny kapelusz na zimę. Istnieje wiele odmian tego kapelusza: czarne i białe fedory, słomkowe fedory itp. Wystepowały one także w wielu "gangsterskich" filmach, począwszy od "Ojca Chrzestnego", poprzez "Dawno temu w Ameryce", kończąc na "Chłopcach z ferajny". W ofercie naszego sklepu można znaleźć wiele fedor, najpopularniejsza to Corleone- której nazwa została właśnie zaczerpnięta od Dona Corleone, bossa mafii w "Ojcu Chrzestnym". Fedora to styl, elegancja i klasa sama w sobie.

Bucket

Jest to nieduży kapelusz z wąskim rondem. Pochodzi on z Irlandii, gdzie używany był przez rybaków. Zapewnia on także doskonałą ochronę przed słońcem. Może także być używany jako kapelusz plażowy i letni. Kapelusze bucket wyglądają bardzo oryginalnie, co sprawia, że świetnie nadadzą się dla ludzi, którzy chcą wyróżniać się z tłumu, zamiast nosić zwykłą czapkę z daszkiem. Nasz sklep z kapeluszami ma w ofercie kilka kapeluszy bucket, zdecyduj, który będzie najlepszy dla Ciebie!