Rodzaje kapeluszy

Rodzaje Kapeluszy


Trilby

Nazwa "Trilby" pochodzi od tytułu powieści George du Maurier`a. W naszej opinii ten kapelusz sam w sobie jest dziełem sztuki. Początkowo nazywany był "małą fedorą". Trilby, jako kapelusze damskie, zyskały popularność w latach 50tych i 60tych. Ten rodzaj kapelusza może być noszony przez cały rok, co czyni go bardzo uniwersalnym. Doskonale zastąpi inne nakrycia głowy, a także będzie świetny, jako kapelusz na imprezę. Trilby będzie świetnym uzupełnieniem dla fedory. Będzie to dobry wybór na zimę i jesień. Trilby zależnie od przeznaczenia są robione z filcu, lnu, włosa króliczego a także wielu innych materiałów. Jeśli posiadasz czarną fedorę, trilby będzie dla niej świetną alternatywą.

    

Fedora

Fedora to prawdopodbnie najpopularniejszy rodzaj kapelusza. Jego nazwa znana jest od 1891 roku. Rodzaje kapeluszy tego typu były popularne w latach 20tych, 30tych i 40tych ubiegłego wieku. Jest to także świetny kapelusz na zimę. Istnieje wiele odmian tego kapelusza: czarne i białe fedory, słomkowe fedory itp. Wystepowały one także w wielu "gangsterskich" filmach, począwszy od "Ojca Chrzestnego", poprzez "Dawno temu w Ameryce", kończąc na "Chłopcach z ferajny". W ofercie naszego sklepu można znaleźć wiele fedor, najpopularniejsza to Corleone- której nazwa została właśnie zaczerpnięta od Dona Corleone, bossa mafii w "Ojcu Chrzestnym". Fedora to styl, elegancja i klasa sama w sobie.

   

Bucket

Jest to nieduży kapelusz z wąskim rądem. Pochodzi on z Irlandii, gdzie używany był przez rybaków. Zapewnia on także doskonałą ochronę przed słońcem. Może także być używany jako kapelusz plażowy i letni. Kapelusze bucket wyglądają bardzo oryginalnie, co sprawia, że świetnie nadadzą się dla ludzi, którzy chcą wyróżiać się z tłumu, zamiast nosić zwykłą czapkę z daszkiem