Kategorie

Czapki z Harris Tweedu

Czapki z Harris Tweedu zapewniają ciepło i komfort noszenia. Popularnym przykładem tego materiału jest czapka Sherlocka Holmes'a, której replikę również posiadamy w ofercie naszego sklepu

Aktywne filtry

Czapki z Harris Tweedu

To klasa sama w sobie i pozytywnych konotacji więcej niż przy jakimkolwiek innym materiale. Tweed, a w swojej najszlachetniejszej odmianie Harris tweed, kojarzy się wyłącznie z tym, co dobre. To ciepła, przyjemna tkanina, która przywodzi na myśl brytyjskie dwory. Od razu więc wiadomo, że będzie czymś więcej, niż tylko tworzywem i modą. Czapki z Harris Tweedu są tego najlepszym przykładem.

Czapki z Harris Tweedu – szyk, styl i coś jeszcze

Choć tweed kojarzony jest raczej z marynarkami, garsonkami i płaszczami, to trzeba przyznać, że do czapek pasuje jak ulał. Nie można przejść obok nich obojętnie – czapki z Harris tweedu są jak połączenie wszystkiego, co najlepsze – mody, historii, ponadczasowego stylu, elegancji, klasy i nutki ekstrawagancji. Gruby materiał idealnie nadaje się, by chronić przed zimnem, dlatego też tweedowe czapki są niezwykle praktyczne. Co jeszcze oferują? Czapki z Harris tweedu mogą mieć różne oblicza i to właśnie one sprawiają, że nawet popularne, dobrze znane nakrycia głowy, zyskują zupełnie nowy charakter.

Być jak Sherlock Holmes, czyli czapka z Harris tweedu

Trzeba przyznać, że właśnie tak kojarzy się sam materiał, jak i ogólnie czapki z Harris tweedu – jako nakrycia głowy z epoki, wyjęte rodem ze stronic powieści Arthura Conan Doyle’a. Komu marzy się taka stylizacja, ten z pewnością będzie zachwycony czapką Holmesa, która niemal pozwoli się przenieść w czasy osobliwego detektywa. Nieco bardziej tradycyjną formę – ale dzięki wykorzystaniu Harris tweedu nad wyraz stylową – ma kaszkiet Malone, doskonały dla miłośników klasyki, ale z nutką ekstrawagancji. Czapką z Harris tweedu, która całkowicie kłania się nowoczesności, jest gustowna bejsbolówka. Prezentuje się niezwykle oryginalnie, łącząc w sobie elegancję szlachetnego materiału z nieco luźnym, dobrze znanym ze zgoła innych stylizacji, designem. Czapki z Harris tweedu, niezależnie od odsłony i charakteru, zawsze będą się wyróżniać, dając poczucie wyjątkowości i… praktyczności – wszak ciepło i przyjemność ich noszenia jest nie do podważenia.