Kategorie

Filtruj według

Kolor

Kolor

Materiał

Materiał

Kowbojski

Stylowe kapelusze kowbojskie w oryginalnych odcieniach wykonane z precyzyjną staranością i z najbardziej jakościowych materiałów. Kapelusze skórzane i z filcu zapewniają wygodę i komfort

Aktywne filtry

Kapelusz kowbojski

Kapelusz kowbojski to niezwykle charakterystyczny element garderoby, który chyba każdy kojarzy. Miłośnicy tego stylu z pewnością marzą, aby pognać przez prerię lub w okolice miasteczka Indian... Niewiele potrzeba, aby spełnić to marzenie. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria i pobudzić wyobraźnię.

Kapelusz kowbojski dawniej i dziś

Ten kapelusz kojarzy się oczywiście z elementem garderoby północnoamerykańskiego kowboja. Chyba każdy z nas zna obraz stereotypowego kowboja ze znanych westernów. Obecnie jest popularnym elementem ubioru noszonym niemal w każdym zakątku świata, a szczególnie wśród pracowników rancz, uczestników rodeo w Stanach Zjednoczonych i zachodniej Kanadzie oraz piosenkarzy country w północnym Meksyku. Jaką funkcję pełnił kapelusz kowbojski? Oczywiście chronił przed słońcem w upalne dni oraz deszczem w okresie jesienno-zimowym. W dzisiejszych czasach jest równie praktycznym elementem garderoby, jednak oprócz tego wyraża styl i charakter każdego miłośnika westernów. Obecnie kapelusz kowbojski niewiele różni się od oryginału z dawnych lat. Widać jedynie pewne modyfikacje w kształcie. Może być wykonany ze skóry naturalnej lub wełnianego filcu, co zapewnia wygodę i komfort noszenia.

Jak nosić kapelusz kowbojski?

Prawdziwy kapelusz kowbojski charakteryzuje się wyższą główką oraz szerokim rondem. Większość składa się z tych samych elementów, czyli sztywnej główki, ronda oraz ozdób wokół podstawy główki. Typowy kapelusz kowbojski posiada podwójną koronę oraz usztywnione boki, delikatnie wygięte do środka kapelusza. Różnice mogą polegać na proporcjach poszczególnych elementów, takich jak korona i rondo. Modele występują w wielu rozmiarach, dzięki czemu każdy dopasuje kapelusz kowbojski do swojej głowy. Natomiast rondo można swobodnie formować według indywidualnych potrzeb.

Kapelusz kowbojski stał się niezwykle popularnym elementem męskiej garderoby. Zestawiany jest ze swobodnym, codziennym outfitem, jednak nie trzeba się ograniczać! Kapelusz kowbojski świetnie wpisuje się w casualowy styl w postaci koszuli, sportowej marynarki lub eleganckiej skórzanej kurtki.

Kapelusz kowbojski jako oryginalny element garderoby zagościł na pokazach mody światowych marek. Przeznaczony jest nie tylko dla mężczyzn, ale również dla pewnych siebie kobiet, zakochanych w stylu country. Świetnie komponuje się z kwiecistymi sukienkami, kurtkami dżinsowymi i skórzanymi, koszulami w kratę oraz butami kowbojkami. Tak naprawdę każdy może stworzyć niepowtarzalną stylizację z kapeluszem kowbojskim w nowoczesnym wydaniu.