Bejsbolówka


Bejsbolówka to jedna z najpopularniejszych czapek na całym świecie. Jest to sportowe nakrycie głowy, które od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród miłośników mody i celebrytów wyznaczających nowe trendy. Czapki bejsbolówki wykonane są z miękkiego materiału i wykończone sztywnym daszkiem, który ma za zadanie chronić przed promieniami słońca. W naszej ofercie znajdziesz czapki patrolówki i bejsbolówki, które będą Ci służyć przez długie lata. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem sklepu.

Kilka słów o bejsbolówce i patrolówce

Czapka bejsbolówka to nakrycie głowy początkowo noszone jedynie przez sportowców. Pierwszą tego typu czapkę przedstawiono amerykańskim zawodnikom w 1954 roku. Największą popularność bejsbolówki zyskały w latach 70. i 80. XX wieku. Oprócz masowego użytku czapki bejsbolówki na stałe pojawiły się w formacjach mundurowych, takich jak Special Weapons and Tactics. Czapka patrolówka to z kolei rodzaj czapki polowej, która wyróżnia się sztywnym i zaokrąglonym na brzegach daszkiem. Choć najczęściej wykonywana była z bawełny, to bardzo często spotkać można modele eleganckie np. wykonane ze skóry. Dzięki temu, że czapka patrolówka zapewnia doskonałą ochronę nie tylko przed promieniami słonecznymi, ale również przed deszczem, zyskała dużą popularność wśród żołnierzy U.S. Army Rangers. Co więcej, od 2004 roku patrolówka stała się jednym z podstawowych elementów wyposażenia umundurowania polowego.

Jakie czapki znajdziesz w naszej ofercie?

W kolekcji czapek patrolówek i bejsbolówek znajdziesz wiele interesujących modeli przeznaczonych zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Nakrycia głowy zróżnicowane są nie tylko pod względem wyglądu czy kolorystyki, ale również wykorzystanego do produkcji materiału. W okresie przejściowym oraz zimą zdecydowanie warto sięgnąć po czapki szyte ze skóry i z Harris Tweedu np. z nausznikami. Z kolei latem doskonale sprawdzi się lekka i oddychająca bawełna, która gwarantuje optymalny komfort cieplny nawet w bardzo upalne dni. Zapewniamy bogatą kolorystykę, dzięki czemu masz 100% pewność, że znajdziesz nakrycie głowy, które będzie komponowało się świetnie z każdą stylizacją. Wśród najpopularniejszych czapek znajdziesz model uszyty z wełny z domieszką kaszmiru oraz z pikowaną podszewką. Model wyróżnia się ergonomicznym kształtem i możliwością odpięcia nauszników. Równie popularna jest czapka patrolówka z daszkiem wykonana ze skóry. Dżokejka jest bardzo ciepła, dzięki czemu świetnie nadaje się na spacery w zimniejsze dni. Bardzo dużą zaletą jest szeroka gama rozmiarów od 54 do 65 cm. Jeśli jednak poszukujesz klasycznej czapki bejsbolówki w nowoczesnym, eleganckim wydaniu, to świetnym wyborem będzie czapka wykonana z naturalnej skóry wzbogacona o regulowany pasek na rzep z tyłu.Z uwagi na wysokiej jakości skórę, z jakiej została wykonana, czapka doskonale prezentuje się w stylu casualowym.

Zaufaj marce z blisko 100-letnim doświadczeniem

Nasza marka istnieje na rynku od blisko 100 lat. W 1926 roku niewielką pracownię założyła Anna Sterkowska, która wówczas nie sądziła, że firma odniesie tak spektakularny sukces nie tylko na arenie krajowej, ale również zagranicznej. W tradycyjnym rzemiośle, staranności i wysokiej jakości gustują miłośnicy nakryć głowy z Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Należy przy tym wspomnieć, że oprócz współczesnych modeli czapek, wiele nakryć głowy odwołuje się do czasów przedwojennych i lat 50., co jest ogromną gratką dla prawdziwych koneserów oryginalnych kapeluszy, beretów i czapek. Gwarantujemy świetną jakość i przystępną cenę.