Czapki pilotki

Jest to skórzana czapka lotnika. Znana również jako czapka traperka. W naszej opinii jest to jedna z najlepiej wyglądających czapek. Pilotka jest świetną czapką na zimę i jesień, dzięki skórze i ociepleniu jest bardzo ciepła i wygodna. Nasze czapki robione są z prawdziwej skóry. Czapki pilotki używane były przez pilotów samolotów w I i II wojnie światowej. Ten typ czapki był również popularny pośród automobilistów, a szczagólnie właścicieli samochodów kabrio w latach 20tych i 30tych. Pilotki to czapki wyglądające bardzo oryginalnie, do tego świetnie wpasowywują się w klimat retro i vintage.

 

 

Gawroszki

Czapki te były bardzo popularne w XX wieku w Ameryce i Europie. Gawroszki to oryginalna propozycja dla wszystkich fanów czapek.Jest to definitywnie czapka typu retro. Gawroszki zyskały popularność pośród kierowców, sportowców, robotników, jednym słowem ludzi wszystkich klas. Ich anglojęzyczna nazwa "Newsboy cap" pochodzi od chłopców roznoszących gazety,którzy używali takich czapek. W naszym sklepie znajdziesz wiele rodzajów tego nakrycia głowy, także ocieplane wersje zimowe.

Kaszkiety

Znane również jako "Gatsby", lub czapka angielka.Są one dość podobne do gawroszek. Kaszkiet pochodzi z północnej Anglii. Jego początki sięgają aż XIV wieku. Z reguły kaszkiety zrobione są z wełny, bawełny, lub skóry. Kaszkiety często noszone są przez golfistow. W naszym sklepie znajdziesz wiele kaszkietów, które świetnie sprawdzą się także w zimie. Niektóre z nich posiadają specjalne, składane nauszniki.

 

Czapki żeglarskie

Są to czapki używane przez marynarzy wszystkich mórz. Znane również jako czapki bretonki. Pierwsze takie czapi pojawiły się w XIX wieku. Czapki żeglarskie zaprojektowane są, aby przetrwać nawet najcięższe warunki pogodowe. Takie czapki często noszone są przez kapitanów jednostek pływających, przez to często mówi się na nie czapki kapitańskie. W naszym sklepie można znaleźć kilka wersji tych czapek, a zwłaszcza polskie odmiany - Maciejówkę i Kaszubkę.