Kategorie

Czapki wełniane

Czapki z wysokiej jakości wełny ręcznie szyte w naszej manufakturze od lat. Nasze czapki produkowane są z wyselekcjonowanej, najlepszej jakości wełny, takiej jak: Merynos, Harris Tweed czy Shetland(wełny szetlandzkiej)

Aktywne filtry

Wełniane czapki

Mówisz: czapka wełniana, myślisz: ciepło, przyjemnie, stylowo. Dokładnie tak jest – choć wełniane czapki nie jedno mają imię, mogą mieć miliony odsłon i charakterów,  to skojarzenia z nimi są tylko jedne – ZAWSZE pozytywne! Stale i niezmiennie są na topie, bez względu na to, czy prezentują najwyższą elegancję, czy są casualowym, praktycznym dodatkiem.

Wełna – drogocenna pod każdym względem

Jest miła w dotyku, ciepła i naturalna. Ma w sobie coś szlachetnego, jest jak łącznik między cudowną, pachnącą przyrodą wsią a luksusem i blichtrem wielkiego miasta. Drogocenny surowiec – dar od szczęśliwie wypasanych owiec - od wieków jest ceniony i szanowany przez każdego, niezależnie od jego roli w społeczeństwie, poglądów czy wierzeń. Każdy zawsze znajdzie w wełnie to, czego szuka. A wełniane czapki? Im nikt nie odmówi, bo i po co to robić, skoro idealnie sprawdzą się nawet w trudnych warunkach. 

Zawsze na właściwym miejscu – wełniane czapki

Myśląc o wełnianej czapce, od razu na myśl przychodzi siarczysta zima, przed którą idealnie broni. Naciągnięta mocno na uszy, wełniana czapka stoi na straży zdrowia i… mody. Nawet w najprostszym, klasycznym wydaniu – jak Norfolk Merynos - wygląda dobrze. Już od samego spojrzenia robi się ciepło, a świadomość, że materiał jest przyjemnie miękki w dotyku, stanowi kolejną wartość dodaną. Idealna dla tych, którzy cenią sobie prostotę, jak i miłośników awangardy. Stylowa czapka Ivy Five, uszyta z wysokiej jakości sukna wełnianego, to klasa i szyk w pełnej krasie, która każdemu mężczyźnie doda szyku i uchroni przez chłodem, z kolei Maciejówka, uszyta z sukna wełnianego, doskonale dopełni kobiecą stylizację rodem z wybiegów mody, nie tylko zimą. Także dzieci od małego mogą się cieszyć ciepłem wełnianych czapek – Brass Monkey to ponadczasowy model, który zawsze dobrze wygląda. Wełniana czapka może więc być zarówno praktycznym elementem garderoby, jak i brakującym ogniwem stylowego stroju.