Kapelusze z filcu


Kapelusz to element stylizacji, który niewątpliwie dodaje elegancji i podkreśla charakter noszącej go osoby. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób boi się tego typu akcesorium, twierdząc, że nie wyglądają w nim dobrze. Prawdą jest jednak to, że właściwie dobrany kapelusz pasuje do każdego, a kapelusze filcowe cieszą się największą popularnością wśród wymagających klientów. Tym samym kapelusz z filcu to także świetny pomysł na prezent. Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem sklepu i skorzystania z naszej wiedzy i doświadczenia. Jesteśmy tu dla Ciebie.

Zalety kapeluszy z filcu

Kapelusze z filcu są przede wszystkim trwałe. Właściwie użytkowany i pielęgnowany będzie służył przez lata. Filc sam w sobie jest bardzo uniwersalny. Stosowany jest zarówno w przypadku tworzenia produktów użyteczności codziennej, jak i dekoracyjnych oraz przemysłowych. Dzięki optymalnemu balansowi pomiędzy sztywnością a możliwością swobodnego formowania jest to materiał wszechstronny i bardzo lubiany przez wiele firm i rękodzielników. Bardzo często na jego podstawie tworzone są kapelusze. Modele z filcu są miłe w dotyku oraz nigdy nie wychodzą z mody. Tym samym, jeśli planujesz zakup nakrycia głowy na prezent, to kapelusz z filcu będzie świetnym wyborem. 

Jakie kapelusze z filcu znajdziesz na sterkowski.pl?

Dla większości osób ważne jest, aby w sklepie, w którym dokonują zakupów, była duża możliwość wyboru. Tą zasadą kierujemy się także na sterkowski.pl nie zapominając rzecz jasna o jakości produktów. Dlatego właśnie w naszym asortymencie znajdziesz najróżniejsze kapelusze z filcu. Duże zainteresowanie budzą kapelusze Fedora z szerokim rondem wykonane z wełnianego filcu. Uznaniem cieszy się model wzbogacony o skórzane opasanie oraz satynową podszewkę i potnik, który dostępny jest w kilku kolorach i rozmiarach. Tego typu nakrycie głowy może kojarzyć się z filmami gangsterskimi, których akcja toczy się w latach 20. Ciekawą propozycją jest także elegancki kapelusz męski z dużym rondem wykonany ze szlachetnego gatunku filcu z owczej wełny. Model ten dzięki obecności małego drutu pozwala na łatwe formowanie ronda kapelusza, czyli nadawanie mu indywidualnego kształtu. Jest to zatem produkt dla osób, które lubią mieć ostatnie zdanie także w dziedzinie mody.

Jak dbać o kapelusz z filcu?

Filcowe kapelusze niezaprzeczalnie są eleganckie i bardzo efektowne. Nie jest to jednak stan, który trwać będzie zawsze. Jeśli jednak zależy Ci na zachowaniu walorów estetycznych kapelusza z filcu, to musisz o niego odpowiednio dbać. Przede wszystkim należy unikać nie tylko zabrudzenia materiału, ale również jego przemoczenia. Mokry filc może się odkształcać, co oczywiście nie jest pożądane. Jeśli jednak zaskoczy Cię deszcz podczas dłuższej podróży, to zaraz po powrocie wysusz kapelusz suchą, miękką szmatką i najlepiej odłóż na specjalną główkę do przechowywania kapeluszy. Suchy kapelusz filcowy warto od czasu do czasu przeczesywać szczoteczką, koniecznie z kierunkiem włosa. Istotne jest prawidłowe przechowywanie kapelusza, nie tylko z filcu, ale całej kolekcji jaką posiadasz w domu. Dzięki zwyczajnym, codziennym czynnościom Twoją kolekcja kapeluszy od sterkowski.pl zachwycać będzie przez długi czas.

Kapelusze filcowe z naszej pracowni

Jeśli jeszcze masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tego, czy warto zamówić kapelusz z filcu na sterkowski.pl to z chęcią je rozwiejemy. Stworzenie idealnego kapelusza powierzasz firmie z blisko 100-letnim doświadczeniem. Tak, pierwsze nakrycia głowy wyszły spod naszych rąk w 1926 roku. Dziś z równie wielką pasją i zaangażowaniem tworzymy kapelusze z filcu oraz pozostałe nakrycia głowy. Oznacza to, że masz 100% gwarancję, że otrzymujesz produkt niezawodny, świetnej jakości i tworzony z poszanowaniem tradycyjnego rzemiosła. Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem sklepu. Jesteśmy przekonani, że Twoje zakupy nie będą ostatnimi! Będziesz do nas wracać nie tylko po gustowne kapelusze z filcu, ale również po czapki, berety, czy galanterię skórzaną.