Repliki

Historyczna replika beretu II wojny światowej Historyczna replika beretu II wojny światowej 2
Dostępny
Berety

Sosabowski Replika - WEŁNA

240,00 zł
Sosabowski - WEŁNA Sosabowski - WEŁNA 2
Dostępny
Berety

Sosabowski - WEŁNA

210,00 zł
żółta czapka Sherlocka Holmsa - sklep warszawa sterkowski sklep online żółta czapka Sherlocka Holmsa - sklep warszawa sterkowski sklep online 2
Ostatnie sztuki w magazynie
Czapki

Deerstalker - HARRIS TWEED

310,00 zł
Modne czapki męskie z daszkiem warszawa sklep online sterkowski Modne czapki męskie z daszkiem warszawa sklep online sterkowski 2
Dostępny
Czapki

Maciejówka Legionów Replika - WEŁNA/SKÓRA

680,00 zł
Czapka męska czarna z daszkiem Czapka męska czarna z daszkiem 2
Ostatnie sztuki w magazynie
Maciejówka

Maciejówka Legionów - SKÓRA

680,00 zł
Buffalo - SKÓRA Buffalo - SKÓRA 2
Dostępny
Repliki

Buffalo - SKÓRA

410,00 zł
Czapka z daszkiem w kolorze czarnym sklep warszawa Czapka z daszkiem w kolorze czarnym sklep warszawa 2
Ostatnie sztuki w magazynie
Repliki

Patriot - SKÓRA

410,00 zł
Dobry Wojak Szwejk Dobry Wojak Szwejk 2
Ostatnie sztuki w magazynie
Czapki

Dobry Wojak Szwejk - SKÓRA

480,00 zł
Blue and Gray - WEŁNA/SKÓRA Blue and Gray - WEŁNA/SKÓRA 2
Dostępny
Czapki

Blue and Gray - WEŁNA/SKÓRA

410,00 zł

Współcześnie coraz więcej osób interesuje się historią ubiegłego wieku. Powstają różnego rodzaju grupy rekonstrukcyjne, zrzeszające miłośników dawnych czasów. Ich zwolennicy odtwarzają pieczołowicie poszczególne elementy garderoby powstańców, legionistów czy konfederatów. Ważnym elementem strojów historycznych są bez wątpienia repliki czapek, pozwalające na podkreślenie charakteru danego stroju. Możemy poszczycić się prawie wiekową tradycją, dlatego w naszej ofercie znajdziesz także niepowtarzalne czapki repliki wykonane z najwyższą starannością. Chętnie kupują je osoby zajmujące się odtwarzaniem ważnych momentów historycznych, ale także coraz częściej sięgają po nie panowie, którzy mają ochotę wyróżnić się oryginalnym nakryciem głowy. Możesz nosić je nie tylko podczas inscenizacji historycznych, ale także na co dzień. Podkreślisz w ten sposób swój niepowtarzalny styl.

Repliki czapek polskich żołnierzy

Jeżeli szukasz niebanalnego nakrycia głowy, zwróć uwagę na repliki czapek dostępnych w naszej ofercie. Wiele z nich możesz nosić z powodzeniem do współczesnej garderoby tworząc w ten sposób oryginalne stylizacje. Najlepszym przykładem może tu być czapka typu maciejówka. To klasyczne nakrycie głowy, które było chętnie noszone przez chłopów, a później także robotników w XIX wiecznej Polsce. Prosty fason powodował, że była ona bardzo wygodnym nakryciem głowy, dobrze chroniącym przed słońcem czy wiatrem. Dodatkowym jej atutem był fakt, że była to czapka stosunkowo tania. Dlatego w czasie I wojny światowej sięgali po nią chętnie także żołnierze. Szybko stała się obowiązkowym elementem umundurowania, a potem symbolem I Brygady Legionów Polskich. W latach 60. pojawiły się czapki repliki klasycznej maciejówki. Pokochali je nie tylko mężczyźni, ale także kobiety na całym świecie. Od tamtej pory maciejówki w różnych wydaniach wciąż pojawiają się na naszych ulicach. W naszej ofercie znajdziesz dokładne repliki czapek tego rodzaju, odtworzone z dbałością o najmniejsze szczegóły. Jeżeli chcesz podkreślić jej historyczne pochodzenie, możesz zdecydować się na model z orzełkiem, którego w razie potrzeby łatwo jest odpiąć.

Beret, czyli czapka dla odważnych

Oryginalność nakrycia głowy często powoduje, że wiele osób rezygnuje z ich zakładania, obawiając się śmieszności. Takim fasonem jest właśnie beret, który kojarzy się nam ze starszymi paniami w moherowych beretach. Warto jednak zauważyć, że jest to czapka, która ma bardzo wiele odsłon, w tym także męskich. Stylowe berety były noszone na przykład przez francuski ruch oporu, a także przez polskich spadochroniarzy. Wśród replik czapek dostępnych w naszej ofercie znajdziesz berety wzorowane na nakryciach głowy noszonych przez żołnierzy Samodzielnej Brygady Spadochronowej gen. Stanisława Sosabowskiego. Są one szyte ręcznie z sukna wełnianego w kolorze szarym, czerwonym lub granatowym. Pikowana bawełniana podszewka w połączeniu z naturalną wełną sprawiają, że jest to czapka bardzo wygodna w noszeniu, a jednocześnie oddychająca. Kupując ją, otrzymasz emblemat z orzełkiem do samodzielnego zamontowania. Decydując się na replikę czapki, jaką jest beret wojskowy, zyskujesz nakrycie głowy, które możesz nosić na wiele sposobów. Sprawdź osobiście, jak będziesz się w nim prezentować.

Ponadczasowe czapki skórzane

Wśród replik czapek, które możesz kupić w naszym sklepie, znajdziesz też czapki skórzane, nawiązujące do nakryć głowy konfederatów z czasów Wojny Secesyjnej. To model klasyczny, który ceniony jest głównie z racji swojego ergonomicznego kształtu. Czapka świetnie się układa, a wydłużony usztywniony daszek doskonale chroni przed słońcem. Pikowana podszewka sprawia, że nadaje się do noszenia także w chłodniejsze dni. Dekoracyjny pasek z klamrą dodaje jej niebanalnego szyku. Nieco inną, ale równie wygodną czapką repliką, jest skórzane nakrycie głowy, inspirowane czapkami noszonymi przez żołnierzy armii austro-węgierskiej, znanymi także dzięki temu, że nosił je bohater literacki – wojak Szwejk. Charakterystycznym elementem tej czapki jest spiczasty wypukły dzióbek oraz dwa oksydowane pukle umieszczone na główce czapki.