Kaszkiet

Znajdziecie Państwo szeroką gamę klasycznych czapek sportowych typu angielka, szwedka, liga i kaszkiet. Czapki te mają bogatą tradycję w krajach anglojęzycznych

Aktywne filtry

Kaszkiet niejedno ma imię: angielka, gatsby, sixpence, szwedka, liga - to tylko przykłady. Jedno jednak pozostaje niezmienne: to klasyczna czapka z historią i charakterem! Wszystko zaczęło się w XIV wieku, kiedy ustawa parlamentu w północnej Anglii nałożyła prawo, że wszyscy mężczyźni powyżej szóstego roku życia muszą nosić wełniane kapelusze we wszystkie niedziele i święta. 

 

Rozkaz dotyczył tylko tych, którzy należeli do tak zwanej niższej klasy, a jeśli nie był respektowany, na buntowników czekała kara grzywny. O ironio! Współcześni znawcy mody są w stanie spędzić wiele czasu na poszukiwaniach, by mieć w swojej garderobie kaszkiety w odpowiadających im krojach i kolorach. Całe szczęście, w naszym sklepie nie czekają żadne kary, a same nagrody – oferujemy wyjątkowy wybór kaszkietów w atrakcyjnych cenach.

Klasyczne kaszkiety męskie – do wyboru, do koloru

Aby odpowiedzieć na wysokie wymagania wielbicieli tych charakterystycznych nakryć głowy, postaraliśmy się o to, by dostępne w naszym sklepie kaszkiety wpasowały się w zestawy ubrań bez względu na to, jaki kolor w nich dominuje. To dlatego można dostać u nas zarówno stonowane Shelby w beżowym kolorze, która idealnie wpisze się w klasyczne stylizacje, jak i bardziej odważny kaszkiet Ivy Five w ognistoczerwonym odcieniu – dla osób nieobawiających się wyróżnić z tłumu. Bez względu na to, w jakim kolorze kaszkietu szukasz, jest naprawdę spora szansa na to, że właśnie w Sterkowski.pl czeka na Ciebie wymarzony produkt!

Kaszkiety na różne pory roku

Dużym atutem kaszkietów jest to, iż jest to rodzaj czapki, która sprawdzi się na różne pory roku. Czas ich użytkowania zwykle jest wyznaczony przez materiał wykonania, dlatego dostępne u nas kaszkiety wełniane to doskonała propozycja na zimę czy jesień. Tymczasem, ich lżejsze, wykonane z lnu wersje będą znakomitym dopełnieniem outfitów w sezonie wiosna/lato. Zachęcamy do skorzystania z filtrów wyszukiwania pozwalających na sprecyzowanie tych preferencji, dzięki czemu ostateczna decyzja będzie bajecznie łatwa.