Dokerka i Beanie

Czapka Dokerka zyskała popularność w latach 30-tych XX wieku. Proponujemy Państwu czapki dokerki na wiosne, lato, jesień i zimę. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Aktywne filtry

Dokerka to czapka, która cały czas jest na fali, mimo że niebawem minie blisko sto lat od momentu jej rozpowszechnienia. W latach 30 ubiegłego wieku czapki dokerki nie musiały być trendy, stylowe czy przewiewne – ich najważniejszym zadaniem było chronić głowy pracowników doków i portów przed zimnem. Okazały się jednak ponadczasowo modne, a ich wizerunek utrwalił „występ” dokerki na głowie tytułowego bohatera filmu „Leon Zawodowiec” - kultowego filmu z lat 90-tych. 

Dokerki męskie – dokerki niezastąpione! 

Dostępne w Sterkowski.pl czapki dokerki to ich najbardziej dopracowana wersja, idealnie wpisująca się w kanony dzisiejszej casualowej mody i wysokie standardy jakości. Jednak, wciąż można z powodzeniem używać ich głównie ze względu na ich praktyczne właściwości. 

Dostępne tutaj modele są w stanie wpisać się w różne gusta i wymagania, a charakterystyczny wygląd dokerki potrafi szykownie i nietuzinkowo ożywić każdą stylizację. Decydując się na włączenie tego rodzaju nakrycia głowy do swoich stylizacji, warto zacząć od czegoś bardziej stonowanego, jak model Docker, czyli tweedowa (ze szkockiego Harris Tweedu), niebiesko-szara dokerka o tradycyjnym designie i klasycznej kolorystyce. Jeżeli doceniamy styl lub funkcjonalność tych czapek, można poszerzyć swoją kolekcję o tak praktyczny model, jak proponowana bawełniana dokerka w ponadczasowej czerni.

Dokerki na miarę XXI wieku - solidne jak dawniej!  

Dokerki nie należą do czapek nudnych, po które sięga każdy. To nakrycie głowy które może nadać kształtu całej stylizacji i przyciągać wzrok. Świetnie spisze się też przy aktywnościach na świeżym powietrzu lub przy pracy. Zadbaliśmy o to, by wymagający klient był tak samo zadowolony wysoką jakością zakupionej u nas dokerki, jak i jej designem. Zachęcamy do przekonania się o tym na własnej głowie!