Maciejówka

Wzór czapki Maciejówki został spopularyzowany przez The Beatles i Johna Lennona. W związku z tym czapki te zaczęto powszechnie nazywać beatlesówkami i lennonkami.

Aktywne filtry

Nie trzeba być fanem The Beatles by nosić maciejówkę. Niemniej sympatia do ich twórczości i stylu może jeszcze bardziej uprzyjemnić jej użytkowanie – ostatecznie to John Lennon spopularyzował ten model nakrycia głowy jak nikt inny. Nic dziwnego, że od tamtej pory znane są również jako lenonki czy beatelsówki, a w codziennej garderobie spisują się śpiewająco! W naszej ofercie nie mogło ich zabraknąć, dlatego z największą przyjemnością prezentujemy kategorię, w której pierwsze skrzypce grają maciejówki – czapki z duszą!

Maciejówki – ze wsi na kobiecą głowę

Aby w pełni poczuć charakter stylowej czapki, jaką jest maciejówka, warto zapoznać się z jej historią. Ta propozycja, będąca połączeniem funkcjonalności z elegancją, w pierwszych latach istnienia zdobiła przede wszystkim głowy mężczyzn mieszkających na wsi w XIX wieku. Niedługo później nabrała w Polsce znaczenia stając się najpierw przepisową czapką w umundurowaniu Legionów Polskich, a potem, już po odzyskaniu niepodległości symbolem patriotyzmu i upamiętnienia idei narodowo-wyzwoleńczych. Równocześnie czapki cieszyły się swoją zasłużoną sławą w krajach Europy Zachodniej, jako czapki bretonki.

Dzisiaj maciejówki męskie to tylko jedna z części tej szerokiej kategorii. Okazuje się, że równie chętnie jak panowie, po to nakrycie głowy sięgają modne panie. W związku z tym, czapki maciejówki dostępne w naszym sklepie to plejada wzorów, kolorów, materiałów - wszystko po to, by każdy, kto chce się cieszyć jej stylem, zrobił to na swój własny sposób.

Różne maciejówki, jakość niezmiennie wysoka

W naszej ofercie zebraliśmy bogatą kolekcję maciejówek, spośród których można wybrać tę najodpowiedniejszą dla nas. Jednym z bestsellerów jest oliwkowy Pireus, maciejówka wykonana z wełny wysokiego gatunku, idealna nawet na chłodniejsze dni. Popularnością nie ustępuje jej również model szarej maciejówki z czarnym daszkiem – wybierana jest w ostatnich latach równie chętnie przez seniorów jak i przez młodzież. To jednak zaledwie przykłady, zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą!