Czapka dokerka szara jodełka męska na zimę
  • Czapka dokerka szara jodełka męska na zimę
  • Czapka zimowa szara damska Harris Tweed
150,00 zł
Kolor
Rozmiar
Czas oczekiwania na wysyłkę: 2 dni robocze

 Opinie i oceny klientów
 (5/5)  - 2 Ocena - 1 Opinie
View distribution
MST-LEO-HvB-58

Uniwersalna czapka męska dokerka ze szkockiego Harris Tweedu

Opis produktu
  • Tradycyjny krój - nad uszy
  • Lamowane szwy
  • Ciepły i oddychający materiał
  • Podszewka i potnik bawełniane
  • Materiał: Harris Tweed (100% wełna)
Czapka dokerka na zimę i pory przejściowe. Krój "nad uszy". Czapka wykonana jest z wysokogatunkowego Harris Tweedu (100% wełna). Wewnątrz główki wszyta jest bawełniana podszewka i potnik. Harris Tweed to rdzennie szkocka tkanina, wywodząca się z Hebrydów Zewnętrznych. Jej produkcja jest regulowana prawnie i musi w całości odbywać się na Hebrydach. Produkcję Harris Tweedu opisuje ustawa o Harris Tweedzie z 1993 roku, a produkty wykonane z tego materiału muszą być oznaczone jabłkiem królewskim- najstarszym zarejestrowanym znakiem towarowym Wielkiej Brytanii.

Czapki o takim kroju, typu "docker`s cap" produkowano w latach 30-tych XX wieku. Miały chronić od chłodu panujacego w dokach i portach. Prostota i użyteczność doprowadziły do rozpowszechnienia tych nakryć głowy wśród pracowników fizycznych. Niedługo potem okazało się, że ich zalety zostały docenione przez dowództwa US Army i US Navy, które zaakceptowały ich wzór jako element umundurowania użytkowego.
 
Czapka została uszyta w Polsce, w warszawskiej manufakturze Sterkowskich. Dostępna jest także w bardzo dużych rozmiarach, xxl i xxxl.

Zobacz także

Produkt Nowy | Gwarancja 24 miesiące | Dostawa kurierem od 12 zł
 Opinie
By (Kraków, Poland) on  20 Oct 2021 (Dokerka z Harris Tweedu) :
(5/5
The customer has rated the product but has not posted a review, or the review is pending moderation
By (Werbkowice, Poland) on  07 Nov 2020 (Dokerka z Harris Tweedu) :
(5/5

Czarno-Szary Harris Tweed

Świetnie izolująca czapka na chłodniejsze dni. Materiał zadziwiająco dobrze chroni przed jesiennymi warunkami pogodowymi takimi jak chłód i deszcz. Jakość wykonania jest wysoka. Na pierwszy rzut oka widać, że rzemieślnik dokonał starannego szycia materiału.

Report abuse