Ciepła i wygodna brązowa czapka beanie Salty Dog z niedrapiącej wełny merynosa, idealna na srogą zimę

Salty Dog - WEŁNA MERINO

 • czapka dzianinowa z wełny Merynosa
 • drobne oczka
 • wywijany otok
 • ciepły i oddychający materiał
 • rozmiar uniwersalny 54-62cm
 • ozdobna naszywka z naturalnej skóry
 • Extra Fine Merino (wełna 100 %)
 • szyta na 6 szwów (rzut czapki od góry)
ACG-SDG-M08-U
168,00 zł
Kolor
 • Czarny
 • Granatowy
 • Bordowy
 • Szary
 • Żółty musztardowy
 • Brązowy
 • Niebieski
Rozmiar
ACG-SDG-M08-U

JAK SPRAWDZIĆ ROZMIAR GŁOWY?

Dostępny, gotowy do wysyłki

Czapka zimowa w klasycznej odsłonie - beanie Fisherman. Mięsisty i ciepły materiał Extra Fine Merino zapewni komfort użytkowania nawet w największe mrozy.

Merynos
Wełna pozyskiwana ze zwierząt hodowanych na wolności w Australii i Nowej Zelandii uznawana jest za najlepszą tkaninę na świecie. Cechuje ją niespotykana zdolność do pochłaniania wilgoci- jest w stanie wchłonąć ok 30-35% swojej wagi. Znakomicie odprowadza wilgoć na zewnątrz, dzięki czemu skóra pozostaje sucha nawet podczas intensywnego użytkowania. Nie wywołuje uczucia swędzenia, jest bardzo delikatna dla skóry. Ma antybakteryjne właściwości, nie wywołuje alergii. Wełna Merynosa charakteryzuje się również wysoką ochroną przeciw UV.

Extra Fine Merino
W celu uświadomienia sobie wyjątkowości tej odmiany należy wiedzieć, że średnica i długość włókna są podstawowymi pomiarami, które decydują o jakości i wykorzystaniu wełny. Średnica jest mierzona w mikronach. Zwykła wełna posiada włókna o grubości od ok. 27 do 50 mikronów, ludzki włos ok 45 do 100 mikronów, Extra Fine Merino to średnica włókna 18.6 do 19.5 mikrona! Dzięki temu materiał jest jeszcze bardziej delikatny i przyjazny dla skóry.

Wełna - ciekawostki i informacje na temat rodzaju, pielegnacji i produkcji

Wełna jest włóknem naturalnym, przyjaznym człowiekowi, o właściwościach nie mających odpowiednika wśród włókien chemicznych. Pozyskuje się ją na skutek golenia różnych ras zwierząt, głównie owiec, ale także wielbłądów, królików i kóz...

Czy materiał ma znaczenie? W poszukiwaniu czapki idealnej

Po przyjściu do pracy ściągasz czapkę, a Twoje włosy elektryzują się i sterczą w różne strony, a po układanej rano fryzurze nie ma śladu? Wystarczy kilka minut, które spędzisz w sklepie w nakryciu głowy, by pot wstąpił Ci na czoło i lał się po karku?

ZWROT

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty dostarczenia zamówionego towaru, masz prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Dotyczy to wyłącznie sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się tylko do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą.

Kliknij w link aby przeczytać więcej ->> Zwrot

 Opinie i oceny klientów
 (4,8/5)  - 4 Ocena - 4 Opinie
Wyświetl podział
 Opinie
By (Bydgoszcz, Polska) on 13 Jan 2023 (Salty Dog - WEŁNA MERINO) :
(5/5

Salty Dog

Bardzo ciepła i bardzo dobrze wykonana czapka - to już druga, poprzednia to Norfolk. Na firmę trafiłem przypadkowo ale wiem, że już przy niej pozostanę.

By (Warszawa, Polska) on 02 Apr 2020 (Salty Dog - WEŁNA MERINO) :
(5/5

Ciepła czapka

Genialna jakość wykonania i materiału. Jeszcze nigdy nie miałem takiej czapki. Jedynie rozmiar mógłby być trochę większy bo mam bardzo dużą głowę, ale i tak polecam każdemu!

By (Warszawa, Polska) on 11 Mar 2020 (Salty Dog - WEŁNA MERINO) :
(4/5

Ciepła

Czapka ładnie wykonana, ciepła, ładny niebieski kolor, a w wersji beanie zakrywa całą głowę. W opcji podwiniętej niestety już mniej chroni uszy, bo wystają od spodu. Chyba, że to kwestia rozciągnięcia czapki ale póki co nic nie pomaga w moim przypadku.